خانه / اخبار شهرداری / قائمی مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی: در شهر وایقان کارگاههای آموزشی ارائه بسته های سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی تشکیل می شود.

قائمی مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی: در شهر وایقان کارگاههای آموزشی ارائه بسته های سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی تشکیل می شود.

قائمی مسئول بسیج سازندگی استان آذربایجان شرقی گفت: بسیج سازندگی آماده ارائه تسهیلات ویژه به متقاضیان ایجاد واحدهای اقتصادی زود بازده در شهر وایقان می باشد.
مسئول بسیج سازندگی استان که به همراه فرمانده ناحیه سپاه شهرستان شبستر و جمعی از مسئولین و کارشناسان بسیج سازندگی استان و شهرستان در شهرداری وایقان حضور یافته بود اعلام کرد: بسیج سازندگی استان با توجه به قابلیتها و ظرفیتهایی که دارد آمادگی دارد با ارائه تسهیلات ویژه بانکی از منابع اقتصاد مقاومتی به متقاضیان ایجاد واحدهای اقتصادی کم هزینه و پربازده شهر وایقان کمک کند.
وی با اشاره به نقش واحدهای اقتصادی کوچک در رفع بیکاری گفت: اینگونه واحدها به لحاظ اینکه نیاز به سرمایه و هزینه کمتری دارند، لذا می توانند در ارتقای درآمد و تنوع بخشی به اقتصاد شهری کمک کنند.
قائمی در ادامه افزود: برای آگاهی کامل از وضعیت اقتصادی و تصمیمات اساسی در این ارتباط، تشکیل کارگروه اقتصادی در شهر وایقان ضروری بوده و از مسئولین سپاه ناحیه شبستر خواست هرچه سریعتر این کارگروه را در شهر وایقان برگزار کنند.
سرهنگ رزمی فرمانده سپاه ناحیه شبستر نیز که در این جلسه حضور داشت، گفت: با توجه به رکود حاکم بر فعالیتهای آجرپزی و تأثیرپذیری اقتصاد مردمی از این وضعیت، مردم با مشکلات متعددی مواجه شده اند. ایشان با اشاره به مشکلات اجتماعی ناشی از تعطیلی کوره های آجرپزی و بیکاری تعداد کثیری از مردم شهر وایقان، افزود: برای برون رفت از این مشکلات، شهر وایقان نیازمند توجه ویژه استانی می باشد. وی در پایان خواستار اختصاص اعتبارات و تسهیلات ویژه از منابع اقتصاد مقاومتی استان به شهر وایقان شد.
در ابتدای این جلسه ابراهیمی شهردار وایقان با ارائه گزارشی از وضعیت تعطیلی کوره های آجرپزی و مشکلات ناشی از آن، آمادگی شهرداری را برای برگزاری دوره های آموزشی و ارائه بسته های آموزشی سرمایه گذاری واحدهای کوچک و زود بازده را که توسط بسیج سازندگی برگزار خواهد شد، اعلام نمود.
با توجه به مباحث و تصمیمات متخذه در این دیدار مقرر گردید، با همکاری و هماهنگی فیمابین (سپاه ناحیه شبستر، بسیج سازندگی استان و شهرداری وایقان)، کارگاههای آموزشی و توجیه مردم برای استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی هر چه سریعتر برگزار گردد.
IMG_6923

IMG_6925

IMG_6933

IMG_6926

IMG_6934

IMG_6922

IMG_6935

IMG_6937

IMG_6938

IMG_6939

درباره ی admin

همچنین ببینید

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی شهر وایقان

برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی شهر وایقان به مناسبت عید نوروز  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *